Značka Avia a její vozy

Historie

Historie značky Avia začíná v roce 1919 založením firmy vyrábějící letadla. V roce 1946 byla zahájena výroba nákladních automobilů.

K významnému rozvoji značky z pohledu výrobního sortimentu došlo v roce 1967 po nákupu licence Saviem/Renault a na ní založené výroby populárních vozů Avia A15/A20/A30.

Novodobá historie se odehrávala ve znamení změn majitelů značky a inovací modelových řad vyráběných vozidel:

  • rok 1995: Avia se stala  součástí koncernu Daewoo a spolu s touto akvizicí došlo i k modernizaci na modelovou řadu značky Avia  na A60/A75/A80
  • rok 2000: na trh uvedena modelová řada D: D75/D90/D100
  • rok 2005: značka Avia přešla do vlastnictví společnosti ODIEN
  • rok 2006: Avia se stává součástí společnosti Ashok Leyland

V roce 2016 se značka Avia stala součástí průmyslového holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.


Současnost

Současnou značku Avia a její produkci lze charakterizovat čtyřmi slovy: flexibilita, efektivita, dostupnost, zkušenosti.

Stávající vozy Avia jsou zásluhou široké variability a velkého množství konfigurací flexibilní a poslouží v nejrůznějších oblastech přepravy. Nízké celkové náklady, vysoké užitečné zatížení, dlouhý servisní interval moderních motorů, možnost přepravy až sedmi osob v kabině a volitelná konfigurace pohonu 4x4 dělají z nové Avie efektivního pomocníka přepravce. Dostupné servisní zázemí po celé republice a zkušenosti jak výrobce, tak jeho servisních partnerů jsou zárukou dobré volby při zařazení vozidel Avia do vašeho vozového parku.

© Serviscentrum Vysočina s.r.o. Jihlava, 2018-2024